Tel   : (312) 415 35 19

                  Faks : (312) 415 28 47

e-posta: basinmusavirligi@gelirler.gov.tr

                                

                                                                                           21.02.2011

 

 

 

 

BASIN BÜLTENİ   

 

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

22. Vergi Haftası bu yıl 21-27 Şubat 2011 tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

  • Bu kapsamda, illerinde ilk beşe giren gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine ve diğer mükelleflere yönelik düzenlenecek yemekli toplantılarda Vergi Haftası anısına hazırlanmış plaket ve hediye kitleri sunulacaktır. Mükelleflere, sunulan hizmetler hakkında bilgi sunan tanıtım filmi gösterimi yapılacaktır. Ayrıca vergi daireleri, hafta boyunca mükelleflerini işyerlerinde ziyaret ederek beklenti ve önerilerini paylaşacaktır.
  • Vergi Haftası için hazırlanan 35.000 afiş tüm illerde vatandaşların yoğun olarak bulundukları kamu kurum ve kuruluşlarına, meslek odaları vb. yerlere asılacak olup, futbol müsabakalarında da “ Vergilerimiz İle Büyüyoruz” ve “Türkiye Bilgi Sevgi Vergi İle Kalkınıyor” yazılı pankartlar kullanılacaktır.
  • 23 Şubat – 8 Mart 2011 tarihleri arasında Ankara, İstanbul ve İzmir’de alışveriş merkezleri, metro istasyonları ve havalimanlarında (günlük yaklaşık 2,5 milyon kişiye ulaşılmak üzere) Vergi Haftası dijital reklam filmi yayınlanacaktır.
  • Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklar bünyesinde vergi konulu paneller düzenlenecek; gazete, radyo ve televizyonlarda da vergi konusunun işlendiği programlar gerçekleştirilecektir.
  • Vergi bilincinin geliştirilmesi konusunda bilgilendirmek amacıyla öğrenciler vergi dairelerine davet edilerek veya okullarında ziyaret edilerek kendilerine çeşitli hediyeler verilecektir.
  • Personelin motivasyonunun arttırılması ve çalışanlarla yöneticiler arasındaki iletişimin geliştirilmesi amacıyla illerde yemek, kokteyl ve çeşitli sosyal

     etkinlikler düzenlenecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi haftası etkinlikleri ile bilgisi, sevgisi ve vergisi ile ülkemize katkı sağlayan ve topluma sunulan hizmetlerde payı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmektedir.

 

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
MÜKELLEF HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI