Buradasınız

Gelir İdaresi Başkanlığı Heyeti, Ankara İvedik Hurdacılar Sitesini ve Ankara Hurdacılar Odasını Ziyaret Etti.

Gelir İdaresi Başkanlığı Heyeti, Ankara İvedik Hurdacılar Sitesini ve Ankara Hurdacılar Odasını Ziyaret Etti.

Gelir İdaresi Başkanı Sayın Adnan ERTÜRK ve beraberindeki Gelir İdaresi Başkan Yardımcıları, Ankara Vergi Dairesi Başkanı, Gelir İdaresi Daire Başkanları, Gelir İdaresi Grup Başkanları ve Ankara VDB Grup Müdüründen oluşan Gelir İdaresi heyeti, mükelleflerin ve sektörlerin sorun ve önerilerini paylaşmak üzere bir süreden beri devam eden ziyaret programları kapsamında Ankara İvedik Hurdacılar Sitesi'ni ve Ankara Hurdacılar Odası'nı 14.06.2017 tarihinde ziyaret etmiştir.

Ziyarette Ankara Hurdacılar Odası Başkanı Sn. İrfan ÇİNKAYA ve Bşk. Yrd. Sn. Serdar GÜNEŞ ile oda yönetim kurulu üyeleri ve Hurdacılar Sitesi esnafı, Gelir İdaresi Heyetini hurdacılık faaliyetleri hakkında bilgilendirerek vergi yükümlülüklerine ilişkin önerilerini iletmişlerdir.

Gelir İdaresi Başkanı Sayın Adnan ERTÜRK, hem ekonomik büyüklüğü hem de ülke kaynaklarının daha verimli ve rasyonel değerlendirilmesinde önemli bir yeri bulunan hurdacılık faaliyetinin önemine değindikten sonra, hurdacılık sektörünün vergisel sorunlarını ve önerilerini ayrıntılı bir şekilde sektör temsilcileri ile değerlendirmiştir. Daha sonra Heyet kağıt, metal, bakır v.b. hurda atık ticareti ile iştigal eden işyerlerini ziyaret etmiştir.

Ziyaret programının ardından Gelir İdaresi Heyeti, Ankara Hurdacılar Odası üyeleri, ANKESOB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Hüseyin AR'ın katılımlarıyla iftar programı gerçekleştirilmiştir.

Gelir İdaresi Başkanı Sayın Adnan ERTÜRK, idare olarak son yıllarda mükelleflerle iletişime büyük önem verdiklerini, sektörün talepleri ve önerilerinin idare tarafından değerlendirileceğini, sektör temsilcilerinin bu değerlendirmeler hakkında bilgilendirileceğini belirtmiştir. Oda Başkanı Sayın İrfan ÇANKAYA, sektörün sorunlarını doğrudan ve yerinde Gelir İdaresi Heyetine sunma fırsatı buldukları için büyük memnuniyet duyduklarını ifade etmiştir.

Türkçe