Buradasınız

Gelir İdaresi Başkanlığı'nca 2006 Vergi Şampiyonları Ödül Töreni Düzenlendi.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nca 2006 Vergi Şampiyonları Ödül Töreni Düzenlendi.

01 Aralık 2006 tarihinde Ankara Sheraton Otel'de düzenlenen törene, Maliye Bakanı Sayın Kemal UNAKITAN, Adalet Bakanı Sayın Cemil ÇİÇEK, Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Murat BAŞESGİOĞLU, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Sayın Hasan Basri AKTAN, Gelir İdaresi Başkanı Sayın Osman ARIOĞLU, TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile çok sayıda üst düzey bürokrat, Oda ve Birlik Başkanları katılmıştır.
Saat 14.00'da başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Gelir İdaresi Başkanı Sayın Osman ARIOĞLU ve TOBB Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU konuşma yapmışlardır. Maliye Bakanı Sayın Kemal UNAKITAN ise yapmış olduğu konuşmada, Gelir İdaresi Başkanlığı'nca yapılan yenilikleri ve mükellef memnuniyetini sağlamaya yönelik çalışmaları anlatmış olup son yıllarda ülkemizde vergicilik anlayışında gerçekleştirilen değişikliklere değinmiştir. Sayın UNAKITAN ayrıca kayıtdışıyla mücadele konusuna da konuşmasında yer vermiştir.

Törende daha sonra, 2005 yılı gelirleri esas alınmak üzere 2006 yılında en yüksek vergi beyan eden 25 Gelir Vergisi ve 25 Kurumlar Vergisi mükellefi olmak üzere toplam 50 vergi şampiyonuna ödülleri takdim edilmiştir.

Tören, verilen kokteylin ardından saat 17.00'da sona ermiştir.